Komunikacja

Oficjalna strona Komitetu Wyborczego Wyborców Otwarte Kaszuby

Jedna z największych bolączek gminy Żukowo. Brak dobrej komunikacji drogowej i transportu publicznego uniemożliwia wykorzystanie całego potencjału naszej gminy.

Naturalnym priorytetem dla Żukowa jest obecnie budowa obwodnicy metropolitarnej. Jej powstanie w znaczący sposób podniesie jakość przemieszczania się po obszarze metropolitalnym, przyciągnie inwestorów, oraz nowych mieszkańców dla których dojazd nie będzie już problemem. Znikną potężne korki w centrum Żukowa czy też w Chwaszczynie. To priorytet również dla nas.

Na poziomie lokalnym potrzebne jest zwiększenie wysiłków i nakładów na utwardzanie dróg osiedlowych, pomoc w kwestiach formalnych, współpraca z mieszkańcami. Gmina Żukowo, licząca 40 tysięcy mieszkańców, musi dążyć do zastąpienia utwardzania dróg płytami yumbo na rzecz dróg asfaltowych. Chcemy doprowadzić do skoku cywilizacyjnego w gminie Żukowo.

Absolutną koniecznością jest skomunikowanie wszystkich sołectw na terenie Żukowa z przystankami PKM, których w Żukowie jest aż 5. Gmina o tak dużej liczbie mieszkańców, jednocześnie bardzo duża obszarowo, wymaga dobrze zorganizowanej komunikacji miejskiej zintegrowanej z komunikacją PKM łączącą Żukowo z Trójmiastem. To będzie jednym z naszych głównych zadań.

>> Wróć do programu